Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş gənc tədqiqatçıların “Qlobal çağırışlar və perspektivlər” mövzusunda Respublika elmi-praktik konfransı
Qərbi Kaspi Universitetinin təşkilatçılığı ilə 22 may 2024-cü il tarixində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş gənc tədqiqatçıların “Qlobal çağırışlar və perspektivlər” mövzusunda Respublika elmi-praktik konfrans keçiriləcək.
Respublika konfransa məqalə və ya tezis formasında təqdim olunan materiallar kitab şəklində dərc ediləcəkdir.
Konfrans aşağıdakı bölmələr üzrə aparılacaqdır:
- İKT və mühəndislik;
- Təbiət elmləri;
- İqtisadiyyat;
- Tarix;
- Beynəlxalq münasibətlər;
- Ədəbiyyatşünaslıq;
- Dizayn;
- Psixologiya;
Konfrans materialları Azərbaycan, Rus və ya İngilis dillərində yazılmalıdır;
Mətn “Microsoft Word for Windows” redaktorunda Times New Roman (Az.latın) şriftilə (hərflərin ölçüsü-12, interval-1) yığılmalı, A4 formatlı standartla (210x297 mm) – soldan, sağdan, yuxarıdan, aşağıdan 2 sm olmaq şərti ilə 2-5 səhifədən hazırlanmalıdır;
Mətnin əvvəlində bölmə göstərilir, bir sətir sonra sağdan tədqiqatçının soyadı, adı və atasının adı, onun altında elmi dərəcəsi, müssisəsinin adı, e-poçt ünvanı, telefon nömrəsi və növbəti sətirin mərkəzində isə konfrans materialının adı böyük həriflərlə yazılmalıdır.
Konfrans materialında istifadə edilmiş elmi ədəbiyyata istinad və mənbələr bu qaydada göstərilməlidir:
Ədəbiyyat siyahısı mətnin sonunda rast gəlmə sırası ilə verilir.
Ədəbiyyat siyahısı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının tələbləri əsasında göstərilir.
Ədəbiyyat siyahısında son 5-10 ilin elmi məqalələrinə, monoqrafiyalarına üstünlük verilməlidir.
İstinad olunan ədəbiyyatın nömrəsi mətnin içində göstərilir.
Konfrans materialının sonunda onun yazıldığı dildən başqa, İngilis dilində xülasə verilir. Xülasədə məqalənin və müəllifin adı göstərilməlidir.